Julia Jo, Weak In the Knees, 2018
Bojana Dajovic, Discussion, 2017
Todd Mires, 01.13.18, 2018
Mary Askander, Untitled No. 1, 2016
Amberley Stevens, Mystical Orb, 2017
Christina Klein, Dreams of White, 2017
José Maria Clark, Oxidation Process, 2016
Kamiesha Garbadawala, Fireworks in December, 2016
Veronica Trujillo, Skin, 2016
Keelin Jane, Gold Blooded, 2017
Garland Mattox, Clouds on Carrot Island, 2018
Jeff Cote, Absorb The Machine, 2018
Maria, Aleqsanyan, 2016
Lauren Walkiewicz, Smile Bitch, 2017
Tobias Staaf, Queen, 2017
Mattie Mallernee, Force of Nature, 2015
Brenda Gottelli, La Mujer, 2017
Rhonda Doré, Nocturne, 2018
Chris Trueman, MP, 2017
Jeff Cote, A Way Out, 2017
Vian Shamounki Borchert, Abstraction Melody, 2017
American Debt, Sweet Potato Field, 2018
Kevin Costa Rita, The Suffer Age, 2018
Allison Estergard, Portal, 2018
Alex Sobolta, Mythic Dawn, 2017
Eric Cloutier, Sun Bak’s Stun Attack Sends you Way Back, 2017
Cailin Rawlins, Don’t Let the Monster Win, 2018
Brenda Salamone, Nebula, 2016
B Shawn Cox, Tied to NewKleeR Options
Behnaz Raminmajd, Untitled, 2017
Michael Dowling, Everyone Looks Like a Clown, 2018
Jill M. Hundahl, Poets & Poppies, 2015
EH Sherman, Improbable Landscape, 2016
Leticia Arais Lopes, Untitled, 2017
Natalia Juarez, Daisies in Vase, 2016
Christopher St. John, When the Fire Comes, I Hope They Remember Tenderness, 2017
Vaidehi Kinkhabwala
Emma Huneck, Costal Thoughts, 2014
Halaburda, Kakko Churu, 2016
Carla Figallo, Tramonto, 2018
Natalia Juarez, We are Voyeurs, 2017
Julia Lambright, All Directions Blind, 2018
David Umemoto, Sc-i, 2016
Jake Nordstrum, The Quintessential 1980s Pop Duo, 2017
Nyssa Perrin Clark, Exploding Blooms, 2018
Brittany J. Miller, Black Quilt II, 2016
Larry Hill, Aquamarine, 2008
Laura Van Horne, Black and White, 2017
Richard Munoz, Jeremy, 2017
Emily Filler, Colour Study (Day 24), 2015
Peter Zusman, I’ll keep tryin’, 2016
Kamelyta Noor, Zebra on Christmas Day, 2017
Crystall Coroy, Shadow, 2017
Kaynat Chowdhury, Untitled, 2016
Ignacio Alvaro, Cuchimilcos, 2016
Gail Winbury, Dawning, 2017
Natalie Fraire, The Intrepid Journey: 1956, 2016
Julie Adriansen, Maiden Voyage,2017
Cathleya Fuller, Untitled, 2016
Jessica Matier, From Darkness Came Light, 2017
Jeff Cote, The Juggler, 2018
Monica Janes, Spring Snowfall, 2017
Alexandro Santana, When Instruction can no longer Enlighten, 2012
Katy Kuhn, Cubierta Dos, 2017
Felipe Castanheira, Untitled, 2017
Jakob Pek, Fussure, 2016
Patrick Semple, Climatize, 2016
Amruta Joshi, Thinking About You, 2017
Claude Winn, Antheia, 2018
Aimée Campeau, Voyage, 2015
John Kang, Untitled, 2017
Lisa McLinden, Echo Beach, 2016
Zannah Noe, Missouri, The Geographical Center of the United States, 2017
Dan Terry, Texas Longhorns & Bluebonnets Mural, 2017
Christina Klein, Postmortem, 2016
Julia Jueun Jo, Mill River, 2016
Tango Barraza, Hate Each Other, 2018
Jessi Donnelly, Intuitive Spill, 2016
Ben Keefe, 2020, 2017
David Tycho, Painted Desert, 2017
Christina Klein, Model Home, 2017
Larry Hill, Square One, 2018
Shane R. Holtzman, Broken Glass in a Sunlit Field, 2016
Patrick Robin, Jade, 2016
Spencer Patrick, City in Puddles, 2017
Monica Janes, Colour Study No. 3, 2016
Michael Dowling, Ecstasy of St. Theresa, 2016
Amanda Anderson, Anthropometry of Nature, 2016
Amy Stone, My Heartbeat, 2016
Kirby Fredendall, Crimson Sunrise, 2017
Zanna G. Baker, Rework#4, 2018
Emma Huneck, SF, 2015
Jeff Cote, Progressive Forces, 2018
Rachelle Kearns, Gracelands, 2017
Laureta Vinca Mulliqi, Freeze Frame, 2018
Karen Goetzinger, Indelible Mark, 2018
Tamara Wasserman, Drunk by Night, 2018
La Calista Mchedlishvili, Behind the Mirror, 2017
Benz Amataya Kuipers, I wish the World was more quiet, 2017
Rachel Joyce, Affinity, 2017
Advertisements